Виконуючий обов'язки Президента Молдавії, голова парламенту Маріан Лупу заявив, що не знає, коли парламент республіки приступить до виборів нового Президента, повідомляє РБК.
Відповідаючи сьогодні на запитання журналістів у Кишиневі, М.Лупу сказав, що, на його особисту думку, цей процес повинен початися тільки тоді, коли парламентські партії зможуть забезпечити позитивний результат цієї процедури.
М.Лупу відзначив, що відповідно до недавнього рішення Конституційного суду Молдавії парламент країни незабаром повинен внести зміни в закон, що регламентує процедуру виборів Президента. М.Лупу підкреслив, що важливо не просто організувати вибори Президента заради самої процедури, оскільки це занадто висока ціна, а щоб дати позитивний результат у тій чи іншій формі.
Раніше, Конституційний суд (КС) Молдавії залишив на розсуд парламенту республіки визначення термінів обрання нового Президента країни. Таке рішення судді КС Молдавії прийняли, припинивши розгляд клопотання групи депутатів парламенту Молдавії від Партії комуністів, яка просила КС дати тлумачення ст.90 Конституції країни, стосовно термінів обрання нового Президента республіки, враховуючи, що раніше посаду Президента країни була оголошена вакантною і повноваження глави держави перейшли до тимчасово виконуючого обов'язки президента - голови парламенту.