ru ua

Вибори у Франції: партії Макрона дають абсолютну більшість у парламенті

Вибори у Франції: партії Макрона дають абсолютну більшість у парламенті Фото: Еммануель Макрон перемагає і на парламентських виборах (twitter.com/EmmanuelMacron)

Партія президента та її союзник можуть отримати 355 мандатів із 577

У другому турі виборів до Національних зборів Франції, який відбувся 18 червня 2017 року, партія президента країни Еммануеля Макрона "Республіка на марші!", як і очікувалось, впевнено здобула перемогу. Про це свідчить прогноз компаній Ipsos та Sopra Steria, оприлюднений одразу після закриття виборчих дільниць, передає DW.

Зокрема партія Макрона та її союзник, партія "Демократичний рух", можуть отримати 355 мандатів із 577 у Національних зборах. Згідно з цим прогнозом, консервативна партія "Республіканці" матиме у парламенті наступного скликання 125 депутатів, Соціалістична партія - 49, "Нескорена Франція" і комуністи - 30, праворадикальна партія "Національний фронт" - 8 депутатів.

Раніше соціологічні опитування свідчили, що партія Макрона може розраховувати на здобуття помітно більшої кількості мандатів - від 400 до 470.

Зазначено, що другий тур парламентських виборів у Франції проходив на тлі дуже низької явки. Станом на 17:00 вона становила 35,3%, а загалом у підсумку очікується, що вона не перевищить 42-43%.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Франції 18 червня розпочався другий тур виборів у нижню палату парламенту - Національні збори. Виборчі дільниці відкрилися о 8:00 за місцевим часом (9:00 за київським часом).