ВВП Китаю за підсумками III кварталу виріс на 9,1%
ВВП Китаю за підсумками III кварталу 2011 р. виріс на 9,1% в річному численні. Таку інформацію розповсюдило сьогодні Національне бюро статистики КНР. Експерти вважали, що він збільшиться на 9,2%.
В порівнянні з попереднім кварталом цього року китайський ВВП виріс на 2,3%. Аналітики прогнозували, що цей показник виросте на 2,1%.
Експерти вважають, що макроекономічний розвиток країни надасть підтримку світовій економіці в непростий для неї час і дозволить уникнути другої хвилі рецесії.
На думку аналітиків, недавнє уповільнення зростання ВВП, зафіксоване статистикою, знаходиться в межах норми (відповідно до якої показник може варіюватися в межах 8-12%) і не свідчить про які-небудь серйозні проблеми.
При цьому повільніший темп зростання ВВП Китаю допоможе стримати зростання споживчих цін, енергоспоживання і, відповідно, вихлопів у атмосферу, сприяючи оновленню структури економіки країни.
При поточному стані речей головне для китайської економіки - підтримувати зростання економіки на доцільному і прийнятному рівні в 9-10%, уточнили експерти.
За підсумками минулого року зростання ВВП Китаю склало 10,4%. Останній раз Китай демонстрував зростання економіки нижче 9% за підсумками року в 2001 р. - тоді показник ВВП виріс "всього" на 8,3%.