ru ua

Введенню аграрних ф'ючерсів в Україні заважають недоліки законодавства, - експерт

Введення аграрних ф'ючерсів в Україні заважають недоліки законодавства. Про це на сьогоднішній прес-конференції заявив президент Української аграрної конфедерації (УАК) Леонід Козаченко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ф'ючерсні контракти не укладаються в аграрній сфері, оскільки Національний Банк (НБУ) і Верховна Рада (ВР) повинні здійснити певні кроки, щоб ми цей інструмент в майбутньому перенесли з Чикаго на Україну... Є норма у валютному законодавстві, яка вимагає, що якщо ви заплатили, то ви повинні отримати назад або товар, або повернути гроші протягом певного проміжку часу. Якщо ви не отримали гроші назад, які ви проплатили, то ви платите величезний штраф. Ця норма обмежує доступ і, звичайно, створює величезні перешкоди, - зазначив Козаченко. - Ще одна проблема, яка пов'язана з Верховною Радою не прийнятий закон про товарні деривативи. Там повинно бути чітко прописано, що ф'ючерсний контракт - це дериватив і треба, щоб наше законодавство передбачало використання таких інструментів... Ще є багато питань, пов'язаних з оподаткуванням цих операцій, контролем щодо їх здійснення".

Він підкреслив, що ф'ючерси "дають більше можливостей і більше гарантій, більше можливостей маневрувати (ніж при форвардний контракт)... Упевненість, що ви маєте цю ціну, і спрощення переговорів з банком".

Нагадаємо, 6 червня 2012 р. Чиказька товарна біржа ввела ф'ючерс на причорноморську пшеницю.