Введення передоплати для України може відбутися після 9 червня, - Міллер

Глава ВАТ "Газпром" Олексій Міллер не виключає, що режим передоплати за поставки газу для України може бути введений після 9 червня.

Глава ВАТ "Газпром" Олексій Міллер не виключає, що режим передоплати за поставки газу для України може бути введений після 9 червня. Таку заяву він зробив в ефірі російського телеканалу "Росія 24".

"Режим передоплати за поставки газу для України може бути введений після 9 червня", - сказав він.

Нагадаємо, сьогодні повідомлялося, що "Газпром" переніс режим передоплати за газ для України на 9 червня.

"Україна заплатила перший транш за постачання газу. Сьогодні на рахунок "Газпрому" надійшло 786 млн доларів. Ми вітаємо початок погашення боргу Україною і переносимо режим передоплати на 9 червня. Введення режиму передоплати буде залежати від погашення в повному обсязі боргу за поставлений до 1 квітня газ в обсязі 2 млрд 237 млн, частина якого сьогодні була оплачена, і від прогресу у платежах за поставки квітня і травня. Оплата за травень повинна бути проведена до 9 червня", - заявив Міллер.

Нагадаємо, раніше крайній термін передоплати був встановлений на 2 червня.

30 травня "Нафтогаз" перерахував "Газпрому" 786,366 млн дол. США за газ, імпортований у лютому-березні 2014 р., повністю сплативши постачання природного газу в Україну за I квартал 2014 р. за ціною 268,5 дол. за тис. куб. м, яка не оскаржується "Нафтогазом".

З квітня 2014 р. "Газпром" підвищив ціну на газ для "Нафтогазу" з 268,5 дол. за тис. куб. м до 485 дол. за тис. куб. м. "Нафтогаз" з цим підвищенням не згоден.

Крім того, сьогодні Міллер заявив, що "Газпром" вирішив відкласти позов до Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" до Стокгольмського арбітражу.

"Одночасно з рішенням про відстрочення введення режиму передоплати до 9 червня "Газпром" прийняв рішення не подавати позов на НАК "Нафтогаз України" до Стокгольмського арбітражу протягом цього часу", - сказав Міллер.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся