Вишам з Донбасу загрожує злиття з навчальними закладами на підконтрольній території

Вишам з Донбасу загрожує злиття з навчальними закладами на підконтрольній території
Фото: Верховна Рада України

Відповідний законопроект №4718 підтримали за основу 242 нардепи

Верховна Рада України планує уповноважити Міністерство освіти і науки ініціювати реорганізацію переміщених вищих навчальних закладів шляхом злиття або приєднання до іншого ВНЗ. Відповідний законопроект №4718 підтримали за основу 242 нардепи, передає кореспондент РБК-Україна.

При цьому підготовку проекту закону за скороченою процедурою до другого читання підтримали 207 парламентаріїв при 226 необхідних.

Зокрема, в документі законодавчо фіксується поняття переміщеного вищого навчального закладу. Документом визначається, що тимчасово переміщеий державний або комунальний ВНЗ - це ВНЗ, який в період тимчасової окупації до повернення відповідних територій України або проведення антитерористичної операції до її завершення за рішенням засновника змінив своє місцезнаходження на території, де органи держвлади в повному обсязі здійснюють свої повноваження.

Визначати місцезнаходження переміщеного ВНЗ буде його засновник з урахуванням напрямів підготовки студентів і регіональних потреб. При цьому ліцензії та акредитаційні сертифікати даних ВНЗ продовжують діяти до повернення окупованих територій або завершення АТО, також ВНЗ збережуть статус національних без підтвердження.

Зазначимо, що проектом закону пропонується уповноважити Міністерство освіти ініціювати реорганізацію таких ВНЗ шляхом злиття або приєднання до іншого.

Відповідно до законопроекту, співробітників, які не приступили до виконання своїх обов'язків за новим місцезнаходженням ВНЗ протягом 2 місяців з дня публікації наказу про його переміщення, пропонується вважати такими, що відмовилися від переведення на роботу до іншої місцевості.

Також пропонується визначити, що на період АТО мораторій на виконання переміщеними вузами виникли до переміщення договірних зобов'язань, звільняє переміщені вузи від відповідальності за укладеними від їх імені на непідконтрольних територіях зобов'язаннями і забороняє нарахування пені або штрафів на суму заборгованості по неприпинення договірним зобов'язанням.

Нагадаємо, раніше сьогодні Рада дала згоду на затримання і арешт судді Чауса.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся