СОТ знизила прогноз зростання світової торгівлі до 2,8% в 2015 р

Четвер 01 жовтня 2015 13:34
СОТ знизила прогноз зростання світової торгівлі до 2,8% в 2015 р
Фото: Всесвітня торгова організація

Раніше організація чекала не менш 3,3% глобального зростання товарообігу

Всесвітня торговельна організація (ВТО) змінила в бік пониження прогноз зростання світової торгівлі у 2015 р. зокрема, тепер очікується темп зростання 2,8% замість 3,3%, про що йдеться в матеріалах організації, розміщених на її сайті.

За даними повідомлення, прогноз на 2016 р. також знижений з 4% до 3,9%. Зміна прогнозу стало результатом впливу низки чинників, які тиск на світову економіку в першій половині 2015 р., відзначають експерти СОТ у своїх матеріалах. В тому числі, зниження попиту на імпорт в Китаї, Бразилії та інших економіках, що розвиваються, падіння цін на нафту та інші сировинні товари, а також значні курсові коливання.

"Якщо нинішній прогноз стане реальністю, 2015 р. стане четвертим роком поспіль, коли зростання світової торгівлі нижче 3%,а також коли світова торгівля зростає приблизно тими ж темпами, що і світовий ВВП, а не вдвічі швидше, як це було в 1990-х і початку 2000-х", - йдеться в прес-релізі.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що країни СОТ домовилися зняти мито на високотехнологічну продукцію.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся