ru ua

На зустрічі G7 США блокували розвиток вільної торгівлі

На зустрічі G7 США блокували розвиток вільної торгівлі Фото: зустріч міністрів G7 у Барі

Велика сімка не виробила спільну позицію на підтримку вільної торгівлі та проти протекціонізму

Представники семи провідних економік світу - так званої Великої сімки (G7) - не дійшли згоди щодо спільної позиції на підтримку вільної торгівлі та проти протекціонізму. Про це повідомляє DW.

Зазначено, що на зустрічі міністрів фінансів та глав центробанків країн групи, яка проходила 12-13 травня в італійському місті Барі, Сполучені Штати Америки виступили проти чіткого курсу на вільну торгівлю.

"Ми працюватимемо над збільшенням внеску торгівлі в наші економіки", - йдеться в компромісному комюніке за підсумками зустрічі, оприлюдненому 13 травня.

Повідомляється, що Вашингтон також не відмовився від своїх планів щодо підтримки вітчизняного виробника коштом імпорту.

"Ми не хочемо бути протекціоністами, але зберігаємо за собою це право тією мірою, якою, на нашу думку, торгівля не є вільною та справедливою", - заявив міністр фінансів США Стівен Мнучін після зустрічі з колегами.

Як очікується, відповідні суперечки США та інших членів G7 - Німеччини, Японії, Великобританії, Франції, Італії та Канади - будуть розглядатися на саміті лідерів Великої сімки на Сицилії наприкінці травня.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що міністри фінансів і глави центральних банків країн Великої сімки приєднаються до об'єднаних зусиль для боротьби зі зростаючою загрозою міжнародних кібератак.