Світовий банк знизив прогноз середньої ціни на нафту в 2013 р. до 102 дол./бар

Вівторок 26 лютого 2013 11:50

Світовий банк переглянув у бік пониження прогноз середньої ціни на нафту в 2013 р. з 105,8 до 102 дол./бар., що майже на 3% нижче, ніж у 2012 р. Про це йдеться в доповіді міжнародної організації про економіку Росії "Відновлення та перспективи подальшого розвитку економіки". При цьому, згідно з прогнозом міжнародної організації, на рівні 102 дол./бар. ціна на нафту збережеться до кінця 2014 р.

Світовий банк прогнозує, що протягом 2013 р. відбудеться незначне зниження цін на більшість сировинних товарів.

Споживання нафти в країнах, що не входять до ОЕСР, залишається стабільно високим. У більшості країн з економікою, що розвиваються споживання нафти в 2012 р. виросло і, згідно з прогнозами, продовжить рости в 2013 р. Наприклад, в Китаї споживання нафти, згідно з оцінками, виросте в 2013 р. на 4%, при цьому аналогічне зростання очікується і в інших країнах, що розвиваються, в тому числі в Індії, країнах колишнього Радянського Союзу (по 3% і 4% відповідно) і в Бразилії (2,3%). Світовий попит на нафту, як очікується, в 2013 р. виросте на 0,9% і досягне майже 90,7 млн бар. на добу, причому майже половина цього зростання припадатиме на частку країн, що не входять до ОЕСР.

Що стосується пропозиції нафти, нафтовидобувні країни, що не входять в ОПЕК, збільшили світову пропозицію нафти більш ніж на 1 млн бар. на добу, в основному завдяки раніше здійсненим великомасштабним інвестиціям, головним чином у Північній Америці. Також значно збільшився видобуток нафти в країнах ОПЕК.

Прогнозується, що ціна нафти марки Urals буде знижуватися в порівнянні з ціною марки Brent у міру відновлення видобутку легкої/малосірчистої нафти з урахуванням того, що нафта, яка додатково видобувається країнами ОПЕК, відноситься до більш тяжких сортів.

Ризики, які можуть призвести до зниження цін нижче прогнозних, з точки зору СБ, невеликі. При цьому існують чинники, які можуть зумовити зростання цін вище прогнозу, і до них в основному відносяться порушення постачань нафти на ринок. Тим не менше, ціни на нафту, швидше за все, будуть обмежені "стелею" приблизно в 120 дол. за барель унаслідок обмежень попиту, обумовлених рівнем цін, а також з урахуванням оголошеного роздрукування стратегічних резервів нафти у Франції, Великобританії і США. Таким чином, будь-яке перевищення порогу в 120 дол./бар., швидше за все, буде нетривалим.

У довгостроковій перспективі ціни на нафту, як очікується, впадуть (незначно) в реальному вираженні на тлі зростання поставок традиційної та нетрадиційної нафти, підвищення енергоефективності та використання деяких альтернативних джерел енергії. Припущення, які лежать в основі даних прогнозів, відображають верхню межу витрат на створення додаткових нафтовидобувних потужностей, зокрема для видобутку нафти з нафтоносних пісковиків в Канаді, який в даний час оцінюється в галузі на рівні 80 дол./бар. в постійних цінах 2012 р. При тому, що ОПЕК, як очікується, буде як і раніше обмежувати обсяги видобутку нафти для підтримки цін на відносно високому рівні, дана організація може проявляти чутливість до збереження цін на занадто високому рівні через побоювання з приводу впровадження технологічних інновацій, які позначаться на нафтових цінах в довгостроковій перспективі.

Читайте також: Ціна нафти в 2013 р. знизиться, але залишиться вище 100 дол./бар., - МЕР РФ

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся