Всі сторони конфлікту в Україні повинні утриматися від проявів насилля, - Керрі
Всі сторони конфлікту в Україні повинні утриматися від проявів насильства, екстремізму, релігійної нетерпимості, націоналізму і, зокрема, антисемітизму. Про це в ході спільної прес-конференції з верховним комісаром Євросоюзу з питань зовнішньої політики Кетрін Ештон повідомив державний сектретарь США Джон Керрі, передає телеканал ABC. Керрі зазначив, що повідомлення про виявлення націоналізму, які були розглянуті в ході зустрічі, є "неприйнятними в 2014 р.".
При цьому Керрі зазначив, що учасники зустрічі погодилися на конкретні заходи для деескалації ситуації на півдні і сході України. Згідно з прийнятою угодою, всі незаконні збройні формування повинні бути негайно розпущені, а зайняті ними будівлі, вулиці і площі - негайно звільнені. Як зазначив Керрі, уряд України амністує всіх учасників подібних формувань, крім тих, які обвинувачуються у вчиненні тяжких злочинів.
Іншим важливим етапом є спеціальна місія Організації з безпеки і співробітництва в Європі, яка вже перебуває на території України. Очікується, що її учасники будуть співпрацювати з владою України і місцевими жителями і адміністрацією для забезпечення деескалації процесу. США, ЄС і Росія, згідно з прийнятою угодою, повинні надавати сприяння місії ОБСЄ, в тому числі і шляхом надання спостерігачів, зазначив Керрі.
Держсекретар підкреслив, що процес конституційної реформи в Україні має бути "інклюзивним, прозорим і підзвітним", і повинен включати в собі широкий діалог в масштабі всієї України, співробітництво з регіонами України". Керрі повідомив, що розмовляв з прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком, і той підтвердив готовність країни і уряду до проведення конституційної реформи. Нарешті, відзначив Керрі, всі сторони погодилися щодо необхідності підтримки фінансової та економічної стабільності України і відзначили, що після виконання заходів, передбачених угодою, будуть готові обговорити надання додаткової допомоги.
Держсекретар США зазначив, що сподівається, що заходи по деескалації ситуації будуть прийняті найближчим часом. Він також підкреслив, що Росія повинна продемонструвати готовність втілювати в життя досягнуті угоди. В іншому випадку, Керрі заявив, що США "не залишиться іншого вибору, крім введення нових санкцій.