ua en ru

ВР ввела кримінальну відповідальність за правопорушення стосовно земель водного фонду.

Верховна Рада України ухвалила закон №3417 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо відповідальності за правопорушення стосовно земель водного фонду). За відповідне рішення проголосували 310 депутатів з 434 зареєстрованих в залі.

Зокрема, Кримінальний кодекс доповнено двома новими статтями: ст. 239(1) "Порушення правил користування землями водного фонду" та ст. 239(2) "Незаконне заволодіння землями водного фонду в особливо великих розмірах". Відповідно до закону, незаконне заволодіння грунтовим покривом (поверхневим шаром) земель, якщо це створило небезпеку для життя, здоров´я людей чи для довкілля "карається штрафом від двохсот до п´ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією знарядь і засобів заволодіння".

Також та сама дія, якщо вона вчинена повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або заподіяла матеріальну шкоду у великому розмірі "карається обмеженням волі на строк від двох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією знарядь і засобів заволодіння".

Окрім того, дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, якщо вони вчинені шляхом підпалу, вибуху чи іншим загальнонебезпечним способом або спричинили загибель людей, масову загибель об´єктів тваринного чи рослинного світу або інші тяжкі наслідки, "караються обмеженням волі на строк від трьох до п´яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією знарядь і засобів заволодіння".