ua en ru

ВР ратифікувала угоду про пролонгацію перебування ЧФ РФ в Криму.

Верховна Рада України ухвалила закон "Про ратифікацію угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України". За відповідне ріщення проголосували 236 депутатів з 238 зареєстрованих в залі.

"Ратифікувати угоду між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, яка здіснена 21 квітня 2010 р. в м. Харкові і набуває чинності з дати останнього письмового повідомлення про виконання кожною з її сторін внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання нею чинності", - говориться в тексті закону.

Згідно з угодою, з 28 травня 2017 р. продовжується на 25 років дія угоди між Україною і РФ про статус та умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, угоди між Україною і Російською Федерацією про параметри поділу Чорноморського флоту та угоди між урядом України і урядом Російської Федерації про взаємні розрахунки, пов'язані з поділом Чорноморського флоту та перебуванням Чорноморського флоту Російської Федерації на території України від 28 травня 1997 р. з наступним автоматичним подовженням на наступні п'ятирічні періоди, якщо жодна зі сторін не повідомить письмово іншу сторону про припинення їх дії не пізніше, ніж за один рік до завершення терміну дії.

Проект угоди також передбачає збільшення орендної плати за перебування ЧФ РФ на території України, яка починаючи з 28 травня 2017 р. складатиметься з платежів Росії в розмірі 100 млн дол. на рік та додаткових коштів, які отримуються за рахунок зниження з дати набуття чинності угодою ціни на природний газ, що поставляється російською стороною в Україну.