ВР прийняла закон про державне стратегічне планування

Четвер 22 грудня 2011 10:57

Верховна Рада Україна (ВР) прийняла в цілому як закон законопроект № 9407 про державне стратегічне планування. За ухвалення відповідного рішення проголосували 249 народних депутата з мінімально необхідних 226.

Законом визначається перелік документів державного стратегічного планування розвитку країни на довго- (понад 5 років), середньо- (від 3 до 5 років) і короткостроковий (до 1 року) періоди.
Метою розробки довгострокових документів є визначення стратегічного бачення розвитку країни з урахуванням світових і вітчизняних тенденцій. До таких документів належать стратегія розвитку України; державна стратегія регіонального розвитку; стратегії розвитку Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя; державні цільові програми (з терміном виконання більше п'яти років);
регіональні та місцеві цільові програми (з терміном виконання більше п'яти років).
Стратегія розвитку України розробляється центральним органом виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики економічного і соціального розвитку на десятирічний період. Кабмін розглядає і схвалює проект стратегії розвитку Україна і подає на затвердження Президентові України.
У стратегії розвитку Україна відображаються: стратегічні цілі та індикатори їх досягнення на десятирічний період і проміжні індикатори на п'ятирічний період, а результати аналізу тенденцій, характеристика і основні проблеми соціально-економічного розвитку, геоекономічного положення і конкурентних переваг України, результати проведення оцінки природно-ресурсного, виробничого , трудового, наукового та фінансового потенціалу; пріоритетні напрями розвитку держави, основні завдання з зазначенням етапів їх виконання. Крім того, до стратегії додаються: довгостроковий прогноз основних макроекономічних показників; демографічний прогноз; прогноз науково-технічного розвитку.
Стратегія розвитку України є основою для розробки інших документів державного стратегічного планування.
Нагадаємо, законопроект про державне стратегічне планування був внесений до парламенту Кабінетом міністрів 3 листопада 2011 р.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся