ВР запровадила держреєстрацію юридичних осіб на підставі модельного статуту

Четвер 21 квітня 2011 10:31

Верховна Рада України (ВР) сьогодні, 21 квітня, в ході ранкового засідання ухвалила у другому читанні та в цілому урядовий законопроект щодо запровадження принципу державної реєстрації юридичних осіб на підставі модельного статуту. Відповідний проект №8146 від 22.02.2011 р., ініційований Кабінетом міністрів України, підтримали 244 народних депутатів.

Зконодавчим актом внесено до Цивільного та Господарського кодексів України, законів "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", "Про господарські товариства", "Про акціонерні товариства" зміни, згідно з якими дозволяється створення юридичної особи на підставі модельного статуту, що пов‘язано з необхідністю спрощення процедури їх державної реєстрації, а також зменшення відповідних матеріальних витрат засновників юридичних осіб.

Зокрема, Господарський кодекс доповнено положеннями, згідно з якими "суб'єкт господарювання може створюватись та діяти на підставі модельного статуту, затвердженого Кабінетом міністрів України, що, після його прийняття учасниками, стає установчим документом". Якщо суб'єкт господарювання створюється та діє на підставі модельного статуту в рішенні про його створення, яке підписується усіма засновниками, зазначаються відомості про його найменування, мету і предмет господарської діяльності, а також інформація про провадження діяльності на основі модельного статуту.

У Цивільному кодексі України передбачено також, що юридична особа приватного права може створюватися та діяти на підставі модельного статуту, затвердженого Кабінетом Міністрів, що, після його прийняття учасниками, стає установчим документом. Засновники (учасники) юридичної особи, утвореної на підставі модельного статуту, можуть у встановленому законом порядку затвердити статут, який є установчим документом, та провадити діяльність на його підставі.

У Законі "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" визначено, що "модельний статут - це типовий установчий документ, затверджений Кабінетом міністрів України, який використовується для створення та провадження діяльності юридичних осіб відповідних організаційно-правових форм, містить встановлені законом правила, що регулюють правовий статус, права, обов´язки та відносини, які пов´язані із створенням, управлінням та провадженням господарської діяльності відповідних юридичних осіб".

Встановлено також, що у разі коли юридична особа, засновниками (учасниками) якої затверджено статут, прийняла рішення продовжувати свою діяльність на підставі модельного статуту, юридична особа подає державному реєстратору таке рішення, реєстраційну картку про підтвердження відомостей про юридичну особу з відповідною відміткою та примірник оригіналу статуту для проставляння штампу про те, що юридична особа з відповідної дати провадить діяльність на підставі модельного статуту. Такий штамп проставляється державним реєстратором також на примірнику оригіналу статуту даної юридичної особи, що зберігається у реєстраційній справі.

Нагадаємо, 17 березня 2011 р. ВР прийняла за основу даний урядовий законопроект.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся