ВР внесла зміни до Земельного кодексу в частині правової долі померлих власників земель

НовиниПолітика    20.09.2016 - 17:48
Фото: ВР внесла зміни до Земельного кодексу України
Фото: ВР внесла зміни до Земельного кодексу України

Територіальній громаді надається право на отримання у власність нерухомого майна, що перебуває у складі відумерлій спадщини

Верховна Рада України удосконалила процедуру виявлення нерухомого майна у складі спадщини, яка може бути визнана судом відумерлою. Відповідний проект закону №3006 "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо правової долі земельних ділянок, власники яких померли" підтримав 231 депутат ВР, передає кореспондент РБК-Україна.

Зокрема, документом надається право на отримання у власність нерухомого майна, що перебуває у складі відумерлої спадщини, територіальній громаді за місцем розташування такого майна.

Проектом закону визначається порядок інформаційної взаємодії між Державним реєстром актів цивільного стану громадян, Спадковим реєстром, Державним реєстром прав на нерухоме майно, Державним земельним кадастром, по виявленню нерухомого майна, яке має бути визнане відумерлою спадщиною, і повідомлення про це органів місцевого самоврядування

Також встановлюється правило, за яким у випадку смерті орендодавця до спливу строку дії договору оренди, такий договір вважається продовженим до держреєстрації права власності спадкоємця на таку земельну ділянку або до набрання законної сили рішення суду про визнання спадщини відумерлою.

Відповідно до законопроекту, встановлюється обов'язковість опублікування в інтернеті відомостей про судові справи, порушені за заявами про визнання спадщини відумерлою.

Також законом передбачено право на подання до суду заяви про визнання спадщини відумерлою, крім органу місцевого самоврядування, також кредитору померлого, а в разі, якщо у складі спадщини є земельна ділянка сільськогосподарського призначення, - також власнику, користувачу суміжної ділянки (із збереженням положень про передачу майна у складі відумерлої спадщини в комунальну власність) і звільнити органи місцевого самоврядування від сплати судового збору при подачі заяв про визнання спадщини відумерлою

Зазначимо, згідно ст. 1277 Цивільного кодексу України спадщина визнається судом відумерлою за заявою органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини у разі відсутності спадкоємців як за заповітом, так і за законом, усунення всіх спадкоємців від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від спадщини.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що уряд пропонує виділити близько 900 млн гривень на суспільного мовника в 2017.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top