ВР затвердила ст.258 розділу X проекту Податкового кодексу про збільшення ренти на видобуток нафти та газу
Верховна Рада України (ВР) 18 листопада в ході ранкового засідання затвердила статтю 258 розділу X проекту Податкового кодексу "Рентна плата за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні", згідно з якою підвищується рентна плата за видобуток нафти, газу і газового конденсату.
За відповідне рішення проголосували 245 з 384 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.
Згідно з документом, ставка ренти за нафту і газовий конденсат, що видобуваються із глибини до 5 тис. м, збільшується з 1529,9 грн / т. до 2141,86 грн / т; з більшої глибини - з 566,1 грн / т до 792,54 грн / т.
Ставка рентної плати за природний газ, що видобувається з глибини до 5 тис. м, зростає з 200 грн / тис. куб. м. до 280 грн / тис. куб. м.; з глибини більше 5 тис. м - з 100 грн / тис. куб. м. до 140 грн / тис. куб. м.
Для компаній, що реалізують газ на потреби населення, рентна ставка при видобутку з глибини до 5 тис. м збільшено з 50 грн / тис. куб. м. до 70 грн / тис. куб. м.; з більшої глибини - з 40 грн / тис. куб. м. до 56 грн / тис. куб. м.; на континентальному шельфі та у виключній морській економічній зоні - з 10 грн / тис. куб. м. до 14 грн / тис. куб. м.