ru ua

ВР удосконалила дистанційне отримання освіти на окупованих територіях

ВР удосконалила дистанційне отримання освіти на окупованих територіях Фото: ВР удосконалила дистанційне отримання освіти на окупованих територіях

Закон підтримали 228 нардепів

Верховна Рада України вдосконалила дистанційну форму отримання освіти в умовах окупації частини території України. Відповідний законопроект №3832 підтримали 228 нардепів, передає кореспондент РБК-Україна.

"Метою проекту закону є вдосконалення механізму отримання освіти для осіб, які проживають на тимчасово окупованій території, а також заохочення осіб, які здобувають освіту на тимчасово окупованій території, до продовження здобуття певного освітнього рівня на території інших регіонів України", - сказано в пояснювальній записці.

Відзначається, що також буде врегульована проблема документів про освіту, які отримують випускники навчальних закладів, розташованих на тимчасово окупованій території, адже такі документи не можуть бути визнані, нострифіковані і не підлягають обміну Міністерством освіти і науки України або будь-якими іншими державними органами.

Відповідно до закону, особи, які завершили навчання за відповідним рівнем вищої освіти на тимчасово окупованій території, зможуть пройти атестацію для визнання кваліфікацій, отриманих в процесі навчання.

Також документом встановлюється надання квот для здобуття вищої освіти громадянам, які проживають на тимчасово окупованій території України.

Підкреслюється, що реалізація зазначеного закону не потребуватиме додаткових витрат державного та місцевих бюджетів України. Зокрема, надання квот для здобуття вищої та професійної освіти проживають на тимчасово окупованій території буде здійснюватися в межах виділених обсягів державного замовлення.

Нагадаємо, в лютому президент Петро Порошенко підписав закон №940-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо безкоштовного забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів та педагогічних працівників".