ua en ru

ВР рекомендують схвалити безоплатну приватизацію землі працівниками с/г держпідприємств

ВР рекомендують схвалити безоплатну приватизацію землі працівниками с/г держпідприємств Фото: Верховна Рада

Профільний комітет рекомендує ВР схвалити відповідний законопроект за основу

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект №6269 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо приватизації земель державних і комунальних сільгосппідприємств, установ та організацій. Про це повідомляє інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Законопроект поданий Кабінетом міністрів України.

Документом пропонується встановити процедуру безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами України – працівниками державних або комунальних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій, працівниками державних або комунальних закладів освіти, культури, охорони здоров’я, розташованих на території відповідної ради, а також пенсіонерами з їх числа, у разі прийняття рішення про приватизацію земель, які перебувають у постійному користуванні державних або комунальних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій, а також можливі шляхи використання земель запасу, які не були передані безоплатно у власність громадянам при приватизації земель державних або комунальних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій.

Наголошується, що прийняття законопроекту дасть змогу забезпечити раціональне використання земель, що перебувають у постійному користуванні державних та комунальних с/г підприємств, установ, організацій. Його прийняття також врегулює на законодавчому рівні процедуру безоплатної передачі громадянам України у приватну власність земділянок у разі прийняття рішення про приватизацію цих земель та дозволить уникнути корупційних проявів при розподілі земель, які підлягають приватизації, та земель запасу.

"Під час розгляду законопроекту члени комітету наголосили на необхідності його доопрацювання при підготовці до другого читання. За результатами обговорення комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу зазначений проект закону", - сказано в повідомленні.

Нагадаємо, згідно з останнім проектом меморандуму з МВФ, Верховна Рада у травні 2017 року має прийняти закон про відкриття ринку сільгоспземель.