ВР може дозволити продовження строку досудового розслідування особливо тяжких злочинів

ВР може дозволити продовження строку досудового розслідування особливо тяжких злочинів
Фото: Верховна Рада України

Термін досудового розслідування в таких випадках можуть продовжити до 18 місяців

Верховна Рада України підтримала за основу законопроект №5610 "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо удосконалення механізмів забезпечення завдань кримінального провадження)". За документ проголосували 233 парламентарія, передає кореспондент РБК-Україна.

Так, планується передбачити, що термін ознайомлення з матеріалами досудового розслідування сторонами кримінального провадження в порядку, передбаченому статтею 290 цього Кодексу, не зараховується в загальний строк досудового розслідування. Відповідно до законопроекту, планується збільшити до 18 місяців максимально допустимий термін утримання під вартою для випадків, коли мова йде про особливо складні кримінальні провадження щодо особливо тяжких злочинів.

Проектом пропонується допустити можливість продовження до 18 місяців строку досудового розслідування у провадженні особливо тяжких злочинів у спеціальному досудовому розслідуванні, а саме у випадках, які чітко визначені запропонованою проектом частиною четвертою статті 294 КПК України.

Планується встановити, що у спеціальному судовому провадженні при наявності в ньому інших обвинувачених за клопотанням прокурора судовий розгляд здійснюється в судовому засіданні в одному кримінальному провадженні.

Законопроект також передбачає можливість виклику особи, яка перебуває за межами України, шляхом надсилання повістки за останнім відомим місцем її проживання чи перебування та обов'язкової публікації в ЗМІ загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті органу, що здійснює досудове розслідування (у таких випадках особа вважається належним чином ознайомленою з змістом повістки про виклик з моменту її опублікування в ЗМІ загальнодержавної сфери розповсюдження)

Крім того, планується передбачити можливість укладення угоди про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим у провадженні щодо особливо тяжких злочинів, вчинених організованою групою або злочинною організацією або терористичною групою чи терористичною організацією, за умови викриття підозрюваним, який не є організатором такої групи чи організації, злочинних дій інших учасників групи або інших вчинених групою чи організацією злочинів, якщо повідомлена інформація буде підтверджена доказами

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що прокуратура підозрює екс-чиновників команди Черновецького у махінаціях на 80 млн гривень.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся