ru ua

ВР розширила повноваження омбудсмена в частині виконання функцій національного превентивного механізму

Верховна Рада України (ВР) прийняла в другому читанні як закон проект закону, ініційований Президентом України Віктором Януковичем, яким пропонується покласти виконання функцій національного превентивного механізму на омбудсмена. "За" законопроект № 11073 "Про внесення змін до закону України" Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини "щодо національного превентивного механізму" проголосували 262 народних депутати з мінімально необхідних 226.

Відповідно до закону уповноважений ВР з прав людини здійснює без попереднього повідомлення про час і мети і без обмеження кількості регулярних відвідувань місць, в яких особи примусового тримаються за рішенням суду, в тому числі СІЗО, інтернатів, приймальників-розподільників для дітей, загальноосвітніх шкіл і професійних училищ соціальної реабілітації, центрів медико-соціальної реабілітації дітей, спеціальних виховних установ, військових частин, гауптвахт, дисциплінарних батальйонів і т.д.

Крім того, омбудсмен зможе проводити опитування осіб, які перебувають у зазначених місцях, з метою отримання інформації щодо умов їх тримання, а також інших осіб, які можуть надати таку інформацію. Таке опитування, згідно з законопроектом, повинен здійснюватися у відсутності третіх осіб.

Також, відповідно до закону, омбудсмен одержить право законодавчої ініціативи.