ru ua

ВР ухвалила законопроект про посилення відповідальності за злочини проти дітей.

Верховна Рада України прийняла за основу проект закону №3558 "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо посилення відповідальності за злочини проти дітей)". За відповідне рішення проголосували 334 депутати з 422 зареєстрованих в залі.

Даний законопроект пропонує такі зміни до Кримінального кодексу України:

- пропонується в ч. 1 ст. 137. "Неналежне виконання обов'язків щодо охорони життя та здоров'я дітей" посилити відповідальність за скоєний злочин "караються обмеженням волі на строк до чотирьох років або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років, або без такого"; частиною другою ст. 137, передбачити кваліфікуючу ознаку "дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені щодо кількох осіб або повторно", та доповнити частиною третьою "ті самі дії, якщо вони спричинили смерть неповнолітнього або інші тяжкі наслідки".

- пропонується в ст. 167 "Зловживання опікунськими правами" посилити відповідальність за скоєний злочин "використання опіки чи піклування з корисливою метою на шкоду підопічному (зайняття житлової площі, використання майна тощо) - карається обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на строк до трьох років".