ua en ru

ВР ухвалила законопроект про вдосконалення процедури ліцензування.

Верховна Рада України прийняла за основу проект закону №6153 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ліцензування певних видів господарської діяльності". За відповідне рішення проголосували 314 депутатів з 417 зареєстрованих в залі.

Законопроектом пропонується вдосконалити процедури ліцензування, зокрема, шляхом запровадження єдиних критеріїв віднесення певного виду господарської діяльності до переліку видів такої діяльності, які підлягають ліцензуванню.

Так, передбачається закріпити у статті 3 чинного закону норму, згідно якої ліцензування окремого виду господарської діяльності запроваджується в разі якщо такий вид діяльності відповідає одному з таких критеріїв: становить підвищену небезпеку для життя, здоров'я, конституційних прав та свобод громадян чи навколишнього середовища, чи безпеки держави, чи моральних засад суспільства; або пов'язаний з доступом до природних чи інших обмежених ресурсів.

Також проектом пропонується внести зміни до закону "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" та деяких галузевих нормативно-правових актів щодо виключення з переліку ліцензованих видів діяльності тих видів господарської діяльності, що не відповідають зазначеним критеріям та існуючим принципам запровадження ліцензування.

Законопроект прийнято за основу з певними зауваженнями.