ВР прийняла закон про Фонд держмайна

Верховна Рада Україна (ВР) прийняла в другому читанні і в цілому як закон урядовий законопроект № 9368 від 31 жовтня 2011 р. Про Фонд державного майна України. За відповідний законопроект проголосували 246 народних депутатів з мінімально необхідних 226.
ФДМУ здійснює свої повноваження як безпосередньо, так і через регіональні відділення в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та представництва в районах і містах. Представництва підпорядковуються регіональним відділенням.
ФДМУ очолює голова, який за згодою ВР призначається на посаду і звільняється з посади Президентом України.
ФДМУ є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, що реалізує державну політику в сфері приватизації, оренди, використання та відчуження державного майна, управління об'єктами державної власності, в тому числі корпоративними правами держави, а також у сфері державного регулювання оціночної діяльності.
ФДМУ відповідальний перед Президентом України. Варто зазначити, що при розгляді відповідного законопроекту в другому читанні, народні депутати відмовилися підтримати поправку, якою планувалося залишити ФДМ підзвітним і підконтрольному ВР.
Діяльність Фонду спрямовується і координується Кабінетом міністрів України.
Відповідно до закону основними завданнями Фонду державного майна України (ФДМУ) є: реалізація державної політики у сфері приватизації, оренди, використання та відчуження державного майна, а також у сфері державного регулювання оціночної діяльності; управління об'єктами державної власності, зокрема корпоративними правами держави у статутних капіталах господарських товариств, щодо яких прийнято рішення про приватизацію та затверджено план приватизації або план розміщення акцій; товариств, утворених в процесі перетворення (в тому числі шляхом корпоратизації) державних підприємств, а також товариств, утворених за участю Фонду державного майна України; захист майнових прав державних підприємств, установ і організацій, а також корпоративних прав держави на території України та за її межами; здійснення контролю у сфері організації та проведення приватизації державного майна, відчуження державного майна у випадках, встановлених законодавством, передачі державного майна в оренду та користування; повернення в державну власність державного майна, що було приватизовано, відчужена або вибуло із державної власності з порушенням законодавства; управління корпоративними правами держави, які знаходяться у сфері його управління; державне регулювання у сфері оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності;
сприяння процесу демонополізації економіки і створенню умов для конкуренції виробників.
Закон набирає чинності з дня його опублікування.
Проект закону України "Про Фонд державного майна України" розроблено на виконання пункту 10.2. Національного плану дій на 2011 р. щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Багате суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", затвердженого Указом Президента України від 27.04.2011 № 504/2011.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся