ВР підвищила до 1 тис. євро вартість товарів, що не обкладається митом

НовиниПолітика    03.11.2011 - 12:30

Верховна Рада Україна (ВР) сьогодні, в ході ранкового засідання, у другому читанні і в цілому як закон зміни до Митного кодексу України, які зокрема передбачають проведення митного оформлення протягом 4-х годин з моменту подачі документів та введення персональної відповідальності посадової особи митниці за неправомірні затримки митного оформлення.Відповідний законопроект "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України" № 8130-д від 12.05.2011 р. ініційований народним депутатом Віталієм Хомутинником, підтримали 270 народних депутатів з мінімально необхідних 226.

Документ спрямований на приведення Митного кодексу України у відповідність з Міжнародною конвенцією про спрощення та гармонізацію митних процедур, Конвенції про тимчасове ввезення, а також імплементації в національне законодавство Рамкових стандартів безпеки Всесвітньої митної організації та реформування митної служби України.
Проектом вводиться ряд прогресивних інструментів щодо здійснення митного оформлення, зокрема, передбачено:
- Право декларанта на здійснення митного оформлення товарів у будь-якому митному органі;
- Проведення митного оформлення протягом 4-х годин з моменту подання митної декларації та документів;
- Персональна відповідальність посадової особи митниці за неправомірні затримки митного оформлення;
- Використання однієї декларації (попередня декларація) для здійснення різних митних формальностей, наприклад контролю за доставкою в митний орган призначення, розміщення на склад тимчасового зберігання або на початку випуску товарів для вільного обігу;
- Чіткі підстави для відмови в митному оформленні та обов'язки митниці надати вичерпні роз'яснення;
- Право декларанта задекларувати товари до моменту їх прибуття в Україну або в митний орган призначення;
- Звільнення декларанта від відповідальності за ненавмисні помилки;
- Новий порядок митного оформлення та державної реєстрації іноземних інвестицій.
Згідно з проектом, письмовому декларуванню з поданням митної декларації підлягають товари, сумарна вартість яких перевищено 10 000 євро. Підвищено вартісну межу ввезення товарів без сплати податків - товари, сумарна вартість яких не перевищує 1000 євро та які переміщуються в ручній поклажі або в супроводжуваному багажі одного разу на 10 днів звільняються від оподаткування. Проектом визначена загальна ставка мита у розмірі 10 відсотків, що нараховується на обсяги товарів, що перевищують норми безмитного ввезення. У разі ввезення товарів на суму більше 10 000 євро, застосовуються повні ставки мита, передбачені Митним тарифом України.
Законопроект містить положення щодо визначення правил, за якими збитки, завдані підприємству неправомірними діями посадових осіб митного органу під час проведення перевірки, відшкодовується за рахунок коштів державного бюджету в порядку, встановленому законом. Введено дієву систему управління ризиками при здійсненні митного контролю, яка є основою митного контролю. Визначено порядок надання, призупинення та відкликання статусу уповноваженого оператора економічної діяльності, який дозволяє суб'єкту зовнішньоекономічної діяльності користуватися спеціальними спрощеннями при здійсненні митного оформлення і т.д.

Закон передбачає декриміналізацію товарної контрабанди, тобто переведення її до адміністративних правопорушень. Скорочено перелік порушень митних правил, зведено до мінімуму застосування стягнення у вигляді конфіскації товарів і транспортних засобів.
Крім того, депутати 272 голосами ухвалили рішення про розділення відповідного законопроекту на дві частини. Так згідно з рішенням нардепів, на підпис Президенту буде направлено два закони: Митний кодекс України та закон про внесення змін до деяких законодавчих актів, що регулюють митну сферу.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top