ua ru

ВР ухвалила зміни до державного реєстру виборців

Верховна Рада України ухвалила законопроект про внесення змін до закону України "Про Державний реєстр виборців".

За відповідне рішення проголосували 249 з 379 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Зокрема, передбачено можливість тимчасової зміни місця голосування (на період проведення виборів чи референдуму) виборця, який в день голосування з поважних причин не може проголосувати за своєю виборчою адресою, без зміни виборчої адреси.

Крім того, визначено поняття "виборча адреса", зокрема, виборця, який не має зареєстрованого місця проживання; військовослужбовця; виборця, який відбуває покарання; виборця, який проживає чи перебуває за межами України.

Законом удосконалено порядок внесення змін до реєстру за ініціативою виборця. За підсумками вивчення звернення виборця орган реєстру може звернутися засобами автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи реєстру до органу ведення реєстру за попередньою виборчою адресою виборця про необхідність внесення змін щодо виборчої адреси виборця (якщо попередня виборча адреса виборця не належить до території, на яку поширюються повноваження цього органу ведення реєстру).

Документ містить норму про щомісячне поновлення бази даних реєстру (замість щоквартального). Законом унормовується також порядок, відповідно до якого відомості подаються до органу ведення реєстру за місцезнаходженням органу, закладу, установи до 5 числа наступного місяця.

Вдосконалено також процедури публічного контролю ведення реєстру, технології обміну даними між органами ведення реєстру за допомогою засобів автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи реєстру тощо.