ВР визначила правовий режим земель охоронних зон об'єктів магістральних трубопроводів

Четвер 17 лютого 2011 13:23

Верховна Рада України (ВР) ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект "Про правовий режим земель охоронних зон об'єктів магістральних трубопроводів". Відповідний проект (№0960 від 23.11.2007 р.), ініційований фракцією КПУ, підтримали 294 народних депутатів.

Ухвалений акт визначає організаційні та правові засади встановлення та дотримання правового режиму земель охоронних зон об´єктів магістральних трубопроводів з метою забезпечення їх безперебійного функціонування, раціонального використання земель у межах встановлених охоронних зон, режиму ведення господарської та іншої діяльності, охорони довкілля та екологічної безпеки, а також безпечної життєдіяльності та захисту населення, господарських об´єктів від впливу можливих аварій (аварійних ситуацій).

Відповідно до закону, правовий режим земель охоронних зон об´єктів магістральних трубопроводів - це установлений законодавством особливий режим використання земель власниками та користувачами земельних ділянок, а також підприємствами магістральних трубопроводів, що встановлюється в межах земель охоронних зон об´єктів магістральних трубопроводів для забезпечення належних умов їх експлуатації, запобігання їх ушкодженню та для зменшення можливого негативного впливу на людей, суміжні землі, природні об'єкти та довкілля в цілому.

Документом визначається також, що охоронна зона об'єктів магістральних трубопроводів - це територія, обмежена умовними лініями уздовж наземних, надземних і підземних трубопроводів та їх споруд по обидва боки від крайніх елементів конструкції магістральних трубопроводів та по периметру наземних споруд на визначеній відстані, на якій обмежується провадження господарської та іншої діяльності.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся