ru ua

Рада прийняла закон про статус внз, переміщених з Криму та Донбасу

Рада прийняла закон про статус внз, переміщених з Криму та Донбасу Фото: Верховна Рада

Відповідний законопроект підтримали 266 нардепів

Верховна Рада України законодавчо визначила статус тимчасово переміщених вузів. Відповідний законопроект №4718 підтримали у другому читанні 266 нардепів, передає кореспондент РБК-Україна.

Зокрема, в документі законодавчо фіксується поняття переміщеного вищого навчального закладу.

Документом визначається, що тимчасово переміщений державний або комунальний ВНЗ- це вуз, який в період тимчасової окупації до повернення відповідних територій Україні або проведення антитерористичної операції до її завершення за рішенням засновника змінив своє місцезнаходження на території, де органи держвлади в повному обсязі здійснюють свої повноваження

Згідно з законом, визначає місцезнаходження переміщеного вищого навчального закладу його засновник з урахуванням напрямів підготовки студентів і регіональних потреб. При цьому ліцензії і акредитаційні сертифікати даних ВНЗ продовжують діяти до повернення окупованих територій або завершення АТО, також вузи збережуть статус національних без підтвердження.

Зазначимо, що проектом закону пропонується уповноважити Міністерство освіти ініціювати реорганізацію таких ВНЗ шляхом злиття або приєднання до іншого.

При цьому згідно з уточненням одного з авторів закону, нардепа від фракції "Батьківщина" Олексія Рябчина, закон не передбачає злиття вузів Донбасу з іншими навчальними закладами України. Він передбачає лише можливість в крайньому випадку провести злиття тих приміщеннях вузів, діяльність яких виявилася недостатньо продуктивною.

Згідно з законом, співробітників, які не приступили до виконання своїх обов'язків за новим місцезнаходженням ВНЗ протягом 2 місяців з дня публікації наказу про його переміщення, пропонується вважати такими, що відмовилися від переведення на роботу в іншу місцевість. Також пропонується визначити, що на період АТО мораторій на виконання переміщеними ВНЗ зобов'язань, що виникли до переміщення, звільняє переміщені вузи від відповідальності від укладених від їх імені на підконтрольних територіях зобов'язань і забороняє нарахування пені або штрафів на суму заборгованості по договірними зобов'язаннями, які не призупинилися.

Нагадаємо, робоча група Міністерства освіти і науки України приймає зауваження до умов прийому до Внз у 2017 році.