ua ru

ВР зобов’язала використовувати у День Перемоги копії Прапора Перемоги поряд з державним прапором

Верховна Рада України (ВР) сьогодні, 21 квітня, в ході вечірнього засідання ухвалила за основу та в цілому законопроект, що передбачає обов'язковість "офіційного підйому у День Перемоги копій Прапора Перемоги на будинках (щоглах, флагштоках) поряд з Державним прапором України". Відповідний проект № 8157 від 24.02.2011 р. "Про внесення змін до закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років" щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги, ініційований фракціями КПУ, ПР та Народної партії, підтримали 260 народних депутатів.

Згідно ухваленому законопроекту, чинний закон доповнюється наступним змістом:

1. "Прапор Перемоги є символом перемоги радянського народу та його армії і флоту над фашистською Німеччиною в роки Великої Вітчизняної війни. Зовнішній вигляд копій Прапора Перемоги має відповідати вигляду штурмового прапору 150-ої ордена Кутузова II ступеня Ідрицької стрілецької дивізії".

2. Основними формами "увічнення Перемоги та подвигу народу-переможця є:

- використання копій Прапора Перемоги біля Вічного вогню, могил Невідомого солдата і Невідомого матроса;

- суспільне використання копій Прапора Перемоги під час урочистих заходів, присвячених Дню Перемоги, які здійснюються органами державної влади, органами місцевого самоврядування, організаціями, громадськими об'єднаннями, покладання вінків до Могили Невідомого Солдата в місті Києві й іншим пам'ятникам Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років у День Перемоги й інші дні, пов'язані з подіями Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років - Дні визволення та Дні оборони населених пунктів від німецько-фашистських загарбників;

- офіційний підйом у День Перемоги копій Прапора Перемоги на будинках (щоглах, флагштоках) поряд з Державним прапором України.".

На думку авторів проекту, наслідком прийняття зазначеного закону України "стане суттєве поліпшення військово-патріотичного виховання, виховання шановливого ставлення до творців Великої Перемоги над фашизмом та збереження історичної пам'яті сучасних і майбутніх поколінь про подвиг батьків і дідів", - йдеться у пояснювальній записці.