Вперше за історію спостережень світовий ринок смартфонів пішов на спад

Вперше за історію спостережень світовий ринок смартфонів пішов на спад
Фото: купівлі смартфонів у світі почали стрімко падати

Свою частку на ринку за минулий рік розширив тільки китайський виробник смартфонів Huawei

За оцінками аналітичної компанії Strategy Analytics, у січні-березні 2016 року були продані 334,6 млн смартфонів. Це на 3% менше, ніж обсяг продажів у 345 млн, зафіксований на той самий період минулого року, пише The Financial Times.

У річному обчисленні ринок смартфонів скоротився вперше з 1996 року, коли Strategy Analytics почала вести підрахунок продажів сучасних мобільних засобів зв'язку, говориться в повідомленні компанії.

У той же час, лідер серед виробників смартфонів, корейська корпорація Samsung продала у першому кварталі цього року 81,9 млн апаратів. Це на 1,7% менше, ніж у той же період минулого року, – 82,4 млн мобільних пристроїв.


А компанія Apple повідомила про падіння квартальних продажів вперше за 13 років. Так, виручка корпорації за перший квартал фінансового року (другий квартал по американській системі) склала 50,6 млрд доларів проти 58 млрд доларів роком раніше, знизившись на 12,8%. Частка ж iPhone на світовому ринку скоротилася з 18,3% до 15,3%.

За період з січня по березень 2016 року по всьому світу було продано 51,2 млн апаратів iPhone проти 61,2 млн роком раніше. Після публікації квартальної звітності Apple в середу акції технологічного гіганта за перші півгодини торгів 27 квітня подешевшали на 7%.


Свою частку на ринку за минулий рік розширив тільки китайський виробник смартфонів Huawei -  5,3 до 8,3% і збільшив обсяг продажів на 64% — з 17,4 до 27,5 млн пристроїв, випливає з даних IDC Worldiwide Quarterly Mobile Phone Tracker.

Серед причин падіння ринку смартфонів аналітики називають початок насичення найбільшого у світі ринку смартфонів — китайського, а також зростання занепокоєння споживачів по всьому світу з приводу стану глобальної економіки.

Нагадаємо, MasterCard знизила чистий прибуток на 6% в I кварталі.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся