ru ua

Відродження виноробства Криму вимагає закладки нових виноградників, - експерти

Проблема браку виноматеріалу в Україні може бути вирішена шляхом збільшення закладки нових виноградників. Так, на обсяги виробництва і ціну ординарного вина впливає і нинішній неврожай. Через сильні морози і посушливого літа втрати врожаю виноградної ягоди по Україні становили в середньому 14,5%. Найбільше постраждав Крим, де врожай був на третину нижче торішнього. На думку експертів, при збереженні темпів, які були до 2012 р., вже через шість років Україна змогла б повністю забезпечити потреби внутрішнього ринку. "Але в цьому році були закладені 810 га нових виноградників, у порівнянні з 6 тис. га в 2005 р. А без нових площ ми залишаємося на місці, а того, що є, зараз недостатньо", - повідомив головний агроном ВАТ "Кримські виноградники" Євген Еремзін.

На сьогоднішній день вартість закладки нових виноградників в Україні становить близько 80-100 тис. грн на га. "Ця галузь потребує великих фінансових витрат. І для отримання першого врожаю треба чекати два, три, а то й чотири роки", - констатує фінансовий директор агрофірми "Весна-2011" Яніна Суарішвілі.

Разом з тим, на думку експертів, Україна має значний потенціал для розвитку виноградарства, незважаючи на сприятливі кліматичні умови та наявність необхідної наукової бази для створення ефективних насаджень. Тому, закладаючи нові виноградники зараз, вже через 6 років Україна зможе гідно конкурувати з іноземними виробниками вина, констатують вони.

Читайте також: Застарілі виноградники Криму не дозволяють розвивати вітчизняне виноробство, - експерти