ru ua

"СхідГЗК" має намір збільшити виробництво уранової руди на 200 тонн в 2015 р

"СхідГЗК" має намір збільшити виробництво уранової руди на 200 тонн в 2015 р Фото: "СхідГЗК"

ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" може зробити 1200 т уранової руди в 2015 р

ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" має намір збільшити обсяг виробництва уранової руди на 200 тонн в 2015 р. Про це в ході відкриття XIII Міжнародного енергетичного форуму журналістам повідомив гендиректор ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" Олександр Сорокін, передає кореспондент РБК-Україна.

"Я припускаю приблизно 1200 тонн (в 2015 р.). Тонн двісті зростання, його не можна кваліфікувати виключно як досягнення, тому що в 2014 р. в силу відомих подій були проблеми з доставкою вибухівки зі сходу України, деяких металів, через що деякі обсяги руди не були перероблені", - повідомив Сорокін.

Він також уточнив, що плани на 2016 р. остаточно не сформовані, ведуться переговори щодо визначення потреб НАЕК "Енергоатом".

Також Сорокін повідомив, що основний приріст руди в даний час здійснюється за рахунок Новокостянтинівської шахти, тоді як Смолінська та Інгульська шахти вже пережили свій пік.

Він спрогнозував, що залишки запасів уранової руди на Смолінській шахті вистачить ще на п'ять років, після чого розпочнеться етап закриття шахти.

"Ми приймемо всі заходи для того, щоб селище Смоліне та персонал, який там проживає і працює, мали можливість отримати робочі місця на тій же Новокостянтинівській шахті", - зазначив Сорокін.

Зазначимо, в минулому році виробництво уранової руди ДП "СхідГЗК" було на рівні 925,7 тонн.

Нагадаємо, у червні 2015 р. СБУ почала розслідування щодо розкрадання 10 млн дол. службовцями "Енергоатому" і СхідГЗК.