Ряд проектів за участю компаній з країн ЄС може постраждати від санкцій США проти Росії

Новини Економіка 25.07.2017 - 12:59
Фото: санкції проти Росії (РБК-Україна)
Фото: санкції проти Росії (РБК-Україна)

ЄС активізував свої зусилля, щоб мінімізувати вплив на європейські фірми

Вісім проектів, куди залучені компанії Європейського союзу, можуть постраждати у разі прийняття Конгресом США законопроекту, під який підпадатимуть фірми, які працюють з Російською Федерацією в енергетичному секторі. Про це повідомляє Euractiv.

"Закон каратиме будь-яку компанію, яка працює не тільки сфері розробки, але й модернізації та підтримки проектів, пов'язаних з Росією на планеті", - вказує видання.

Зазначається, що під нове законодавство США може потрапити будь-яка компанія ЄС, яка займається російськими трубопроводами в Європі.

Вказано, що Європейська комісія підготувала перелік із восьми проектів, на які вплине вже пом'якшений після інтенсивного тиску дипломатів Євросоюзу у Вашингтоні варіант законопроекту.

Зокрема, у вказаний список потрапляють компанії: Liquiefied Natural Gas (Schell та "Газпром"), "Голубий потік" (Eni та "Газпром"), нафтопровід "Каспійський трубопровідний консорціум" (Shell, Eni та "Роснефть"), "Північний потік 1" (різні європейські компанії та "Газпром"), "Північний потік 2" (різні європейські компанії та "Газпром"), розширення "Сахалін-2" (Shell та "Газпром"), "Шах-Деніз" та "Південно-Кавказький трубопровід" (ВР та Лукойл), та "Жор Польд" (BP, ENI та "Роснефть").

Підкреслюється, що ЄС активізував свої зусилля, щоб мінімізувати вплив на європейські фірми. Місія ЄС у Вашингтоні переконала конгресменів США внести поправки в формулювання тексту проекту на вихідних.

Нагадаємо, раніше голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер закликав європейських парламентарів обговорити можливу відповідь Євросоюзу на прийняття США нових санкцій відносно РФ, які можуть зашкодити інтересам ЄС.