У Брюсселі готуються до заходів у відповідь на санкції США проти РФ, - FT

Новини Політика 24.07.2017 - 02:38
Фото: Жан-Клод Юнкер
Фото: Жан-Клод Юнкер

Брюссель готується до відповідних заходів у разі, якщо США приймуть нові санкції проти РФ без урахування зауважень ЄС

Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер закликав європейських парламентаріїв обговорити можливу відповідь Євросоюзу на ухвалення США нових санкцій відносно РФ, які можуть зачепити інтереси ЄС. Про це пише газета The Financial Times.

Так, у записці викладається кілька варіантів можливої реакції Європи. Один з них передбачає вимагати від американського президента Дональда Трампа "публічне або письмове запевнення", що санкції не будуть зачіпати інтереси ЄС і суперечити їм.

Інша відповідь - визнати недійсними на території Євросоюзу ті обмеження Вашингтона, які не відповідають політиці та інтересам європейських країн, зокрема діяльності енергетичних компаній, у яких є спільні з Росією проекти. Натомість пропонується прийняти "відповідні заходи, які відповідають вимогам СОТ".

Зазначимо, згідно з текстом звернення Юнкера, підготовленого до засідання Єврокомісії, яке має відбутися в середу, 26 липня, Брюссель "має бути готовий до дій в найближчі дні", якщо санкції США "будуть прийняті без урахування стурбованості ЄС".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Дональд Трамп підтримує законопроект про нові санкції проти Російської Федерації, текст якого напередодні був опублікований на сайті американського Конгресу.