RU

Влада Сирії оголосила про амністію 552 політичних ув'язнених

Влада Сирії оголосила про амністію 552 політичних ув'язнених, які брали участь у виступах проти режиму Президента Башара Асада, передає Associated Press. За останній тиждень це вже другий випадок звільнення ув'язнених з сирійських в'язниць. 3 січня ц.р. були амністовані 3 тис. 500 учасників антиурядових демонстрацій.
Амністія проводиться в рамках угоди, досягнутої в листопаді 2011 р. між Дамаском і Лігою арабських держав (ЛАД), за якою влада Сирії зобов'язалися припинити насильство, налагодити діалог з опозицією, впустити в країну міжнародних спостерігачів і звільнити політичних ув'язнених.
Через нездатність Дамаска зупинити кровопролиття і небажання впустити в країну групу спостерігачів ЄС і США застосували проти Сирії політику розширення економічних санкцій. Так, Центральний банк країни практично позбавлений можливості проводити операції валютного обміну. Це, в свою чергу, значно ускладнює всі експортно-імпортні операції. Крім того, на початку вересня 2011 р. Євросоюз запровадив ембарго на імпорт нафти з Сирії, а ЛАД призупинила членство країни в цій організації.
Під тиском санкцій Дамаск дозволив роботу спостерігачів ЛАД на території країни. Група з 50 спостерігачів, очолювана генералом армії Судану Мохаммедом Ахмед Мустафа аль-Дабі, прибула до столиці Сирії 27 грудня 2011 р. Першої точкою у маршруті місії став оплот опозиції - м. Хомс.
З березня 2011 р. у Сирії тривають масові заворушення та збройні виступи проти уряду країни. Протестувальники вимагають відставки Президента Асада та проведення реформ. Влада пішла на ряд поступок, проте керівники опозиції під різними приводами відмовляються йти на зближення з владою і встановлення мирного діалогу. Раніше ЛАД призупинила членство Сирії та ввела щодо держави ряд економічних санкцій. За даними ООН, жертвами кровопролиття вже стали більше 5 тис. чоловік.