ru ua

Влада Норвегії зніме заборону на тюремні побачення з терористом Брейвіком

Заборона на побачення з норвезьким терористом Андерсом Брейвіком буде знято в ніч на 10 січня. Йому будуть дозволені побачення з відвідувачами і скасовано контроль його кореспонденції. Разом зі зняттям заборони на відвідування Брейвіку дозволять також спілкуватися з представниками ЗМІ.
В даний час терорист знаходиться в блоці для особливо небезпечних злочинців у в'язниці "Іла" недалеко від Осло. Згідно з діючими тюремними правилами, ув'язненим дозволено одне відвідування на тиждень, не рахуючи візитів адвокатів.
"Відносно Андерса Брейвіка будуть застосовуватися більш суворі правила відвідувань, ніж для інших ув'язнених. Побачення з ним будуть проходити в кімнаті зі скляною перегородкою, в присутності наглядачів, або прослуховуватися з сусіднього приміщення. А самих відвідувачів очікує процедура ретельної перевірки, включаючи огляд за допомогою службових собак", - повідомив директор в'язниці "Іла" Кнут Б'яркейт.
За словами адвокатів Брейвіка, велика кількість приватних осіб та представників ЗМІ висловили бажання відвідати терориста у в'язниці. Сам Андерс Брейвік, який оголосив себе борцем з мультикультуралізмом і ісламізацією Європи, заявив, що він особливо зацікавлений у візитах журналістів з Великобританії, Франції та Німеччини, оскільки в цих країнах проживає найбільше число його прихильників, передає радіо "Свобода".
22 липня 2011 р. праворадикальний фанатик Брейвік скоїв подвійний теракт. В результаті підриву начиненого вибухівкою автомобіля в діловому кварталі норвезької столиці Осло і розстрілу відпочиваючих підліткового табору на о. Утейа загинули 77 людей і 96 отримали поранення. Брейвік підтвердив свою відповідальність за атаки, проте не визнав провини у вчиненні злочинів. За його словами, він діяв заради "порятунку Європи від ісламу".