Влада Німеччини перевірить ситуацію з ціноутворенням на ринках автомобільного палива і харчових продуктів
Федеральне антимонопольне відомство Німеччини вирішило піддати серйозному аналізу ситуацію з ціноутворенням на ринках автомобільного палива і харчових продуктів. Відповідна доповідь буде представлена найближчим часом, і не виключено, що ряду компаній загрожують санкції, пише РБК daily з посиланням на газету Handelsblatt.
В інтерв'ю Handelsblatt голова Федерального антимонопольного відомства Андреас Мундт повідомив, що підсумки ретельного вивчення ситуації на бензиновому ринку ФРН передбачається опублікувати вже в травні. За його словами, на приціл узято по 100 бензоколонок в Гамбурзі, Кельні, Мюнхені і Лейпцігу. У ході підготовки доповіді належить, зокрема, відповісти на питання про те, чи дійсно на АЗС Німеччини автомобільне паливо дорожчає по вечорах у п'ятницю, а вранці в понеділок знову дешевшає. Регулятора також цікавить, в чому причина подібних коливань. При цьому А.Мундт не виключив, що проти виробників бензину може бути розпочато спеціальне розслідування.
Антимонопольне відомство також стурбоване питанням ціноутворення продуктів харчування і збирається провести широкомасштабне дослідження в цьому секторі роздрібної торгівлі. А.Мундт не вірить в те, що вартість продуктів в Німеччині дійсно, як традиційно стверджується, нижче, ніж в інших країнах Європи. Влада стурбована концентрацією німецької роздрібної торгівлі в продуктовому секторі. Ще трохи більше десяти років тому 70% цього ринку ділили між собою сім великих торгових концернів. На сьогодні всього чотири великі торговельні мережі - Edeka, Rewe, Schwarz-Gruppe і Aldi контролюють вже 85% попиту на продукти. Оскільки процес цей продовжується, А.Мундт прагне в будь-якому випадку попередити характерну для деяких європейських країн ситуацію, коли на ринку продуктів харчування панують одна-дві компанії.