ua en ru

Влада не готова проводити реальні реформи, - Хорошковський

Влада не готова проводити реальні реформи, а тільки їх декларує. Про це заявив кандидат в народні депутати від партії Сергія Тігіпка "Сильна Україна" Валерій Хорошковський в ефірі програми "Свобода слова" на ICTV.

За його словами, щоб виконати популістичні обіцянки влади, Україна мала б стрімко наростити обсяги всіх товарів і послуг, вироблених в країні, але стан економіки, бюрократія і корупція зробити це не дозволять.

Так, звертаючись до віце-прем'єра Володимира Гройсмана, Хорошковський підкреслив, що тактики досягнення поставлених цілей у влади сьогодні немає. Він навів як приклад один з пунктів президентської "Стратегії - 2020" з реформування країни, в якому мова йде про те, що через 5 років ВВП зросте в 2 рази.

"Цього року ми отримаємо падіння ВВП на 10%, в 2015 році - ще приблизно мінус 4%. Тобто, щоб до 2020 р. в 2 рази збільшити ВВП необхідно за роки, що залишилися показати зростання ВВП на 20%. Це реалістично? Якщо так, то покажіть свій інструментарій", - заявив політик, підкресливши при цьому, що такого інструментарію не існує.

Хорошковський також підкреслив, що суспільство не отримує відповіді від влади, де ж реформи і обіцяне покращення ситуації в країні.

"Чому не знижується соціальна напруга на вулиці? Тому що той Майдан, де відбулася революція гідності, не отримав адекватної відповіді від уряду і парламенту, де ж це гідність? Чому продовжується корупція, чому не відбуваються зміни, чому немає реформування. Ця соціальна напруга триває, тому що люди вже перестають вірити новій владі", - вважає політик.

Він також додав, що в парламенті сьогодні є більшість, що підтримує політику влади, тому ані президенту, ані уряду не вдасться перекласти вину за відсутність реформ на інших людей.