ru ua

У "Відродженні" доопрацювали законопроект про підтримку промисловості з урахуванням пропозицій бізнесу

У "Відродженні" доопрацювали законопроект про підтримку промисловості з урахуванням пропозицій бізнесу Фото: Віктор Бондар (facebook.com/bondarndm)

Найближчими днями документ буде зареєстрований у Верховній раді

Партія "Відродження" та Український союз промисловців і підприємців (УСПП) узгодили законопроект про підтримку вітчизняної промисловості. Відповідне рішення було прийняте за результатами спільного круглого столу, присвяченого тематиці підтримки вітчизняної промисловості, що відбувся у Верховній раді 5 березня, повідомляє прес-служба політичної сили.

У заході взяли участь голова партії "Відродження", співголова депутатської групи "Партія "Відродження" Віктор Бондар, перший заступник голови "Відродження" Володимир Пилипенко, президент УСПП, голова Антикризової ради громадських організацій Анатолій Кінах, керівники промислових підприємств, політичні та економічні експерти.

Як зазначається, до законопроекту внесли пропозиції промисловців, і вже найближчими днями документ буде зареєстрований у Верховній раді.

Під час виступу співголова депутатської групи "Партія "Відродження" Віктор Бондар підкреслив, що сьогодні необхідні кардинальні зміни в промисловій політиці держави.

"Ми розробили економічну стратегію "Власний шлях України", а також механізм втілення цієї стратегії у життя – законопроект про підтримку вітчизняної промисловості. У нас є кілька ключових пропозицій. По-перше, це політика імпортозаміщення – необхідно створювати вітчизняні виробництва, а не підтримувати економіку інших країн. Винятком у цьому питанні може бути тільки промислове обладнання – ми запропонували знизити ставку ПДВ на ввезення до України сучасного інноваційного обладнання для українських промислових підприємств. Останній приклад: "Укрзалізниці" дали команду купувати локомотиви General Electric із залученням кредитів українських держбанків. Хоча в Дніпрі є спільне українсько-німецьке виробництво із компанією Siemens, продукція якого вже випробувана українською залізницею. Ми вважаємо, що необхідно імпортувати технології, а не готову продукцію! Є чимало безглуздих речей, які, на жаль, сьогодні відбуваються. І ми вважаємо, що це необхідно змінювати якнайшвидше", – сказав Бондар.

Своєю чергою представники УСПП підкреслили важливість співпраці між промисловцями та представниками українського парламенту. На їхню думку, сьогодні державна політика повинна будуватися на засадах економічного патріотизму.

"Якісна промислова політика формує не лише структуру економіки, а й, по суті, структуру суспільства та майбутнє держави. Нині в Україні склалася вкрай небезпечна ситуація, яку в усьому світі називають деіндустріалізацією. Ми не маємо права втратити промисловий потенціал і будувати виключно аграрно-сировинну економіку, для підтримання якої достатньо 15-20 мільйонів населення. Сировинна економіка неспроможна сформувати необхідну кількість сучасних робочих місць для забезпечення життєдіяльності людей в конкретній державі. Ви розумієте, як це серйозно на тлі демографічних проблем в нашій державі, проблем трудової міграції? Тобто нарощування частки промислового виробництва в структурі української економіки, розвиток індустріального інноваційного сектору – це, по суті, майбутнє українського народу, української держави", – наголосив Кінах.

Як відомо, 7 лютого партія "Відродження" та УСПП провели зустріч, де обговорили економічну програму політсили "Власний шлях України", а також економічну програму УСПП "Платформа економічного патріотизму", що містить комплекс заходів у податковій та економічній політиці, спрямованих на досягнення економічного зростання в Україні на рівні 7-8% у рік.

У депутатську групу "Партія "Відродження" сьогодні входять 24 народних депутати. Співголови групи – Віталій Хомутиннік і Віктор Бондар.