Верховний суд США підтримав реформу охорони здоров'я Барака Обами

Верховний суд США підтримав реформу охорони здоров'я, розроблену американським Президентом Бараком Обамою. Незважаючи на гострі розбіжності, що виникли в ході засідання, проект був підтриманий п'ятьма з дев'яти суддів, передає Reuters.

Голова суду Джон Робертс відзначив, що пункт програми, який викликав незадоволеність республіканців, про штраф за відмову від отримання медичної страховки може бути обгрунтовано розглянутий як спосіб оподаткування. "Оскільки, згідно з Конституцією США, подібний податок вважається законним, не в наших силах його забороняти", - підкреслив суддя.

Нагадаємо, реформа американської охорони здоров'я була ключовим питанням порядку денного з моменту вступу Обами на посаду Президента в 2009 р. Суть програми в створенні універсальної системи медичного забезпечення і надання медичної страховки всім верствам населення. У 2010 р. реформа була затверджена в конгресі голосами більшості демократів, незважаючи на те, що жоден республіканець за неї не проголосував. Пізніше республіканці оскаржили рішення конгресу і проголосували проти реформи.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся