Верховний суд відібрав у екс-глави АПУ Льовочкіна землю під Києвом

НовиниПолітика    12.11.2016 - 16:54
Фото: Сергія Льовочкіна позбавили землі під Києвом
Фото: Сергія Льовочкіна позбавили землі під Києвом

ВС скасував незаконні рішення на користь екс-глави Адміністрації президента часів Януковича

Верховний суд України скасував незаконні судові рішення, винесені на користь колишнього голови Адміністрації президента України часів Віктора Януковича Сергія Льовочкіна. Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

Зазначено, що Генеральна прокуратура України захистила інтереси територіальної громади Козинської селищної ради Київської області під час розгляду Верховним судом України справ за позовами прокурора.

"Установлено, що виконавчим комітетом цієї ради у 2002 році, всупереч вимогам Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ст. ст. 116, 118 Земельного кодексу України та поза межами наданих йому законом повноважень ухвалено низку рішень, якими передано у приватну власність громадян земельні ділянки для забудови загальною площею майже 0,50 га", - йдеться в повідомленні.

У подальшому, за даними ГПУ, власниками цих земель стали колишній глава Адміністрації президента часів Януковича та його родич. Зазначимо, при Януковичі посаду глави АПУ обіймав Сергій Льовочкін.

"Незважаючи на правомірність доводів прокурора про відсутність у виконавчого комітету ради права ухвалювати рішення про надання у власність земель комунальної власності, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ погодився із судом апеляційної інстанції, який у задоволенні позовів відмовив", - доповіли у відомстві.

Після цього Генпрокуратура подала заяви до Верховного суду про перегляд судових рішень.

"Найвищий судовий орган погодився з доводами прокурора і 09.11.2016 скасував незаконні судові рішення, а справи направив на новий розгляд до суду першої інстанції", - резюмували в ГПУ.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Міністерство внутрішніх справ і Нацполіція шукають можливість притягнути Сергія Льовочкіна і Дмитра Фірташа до кримінальної відповідальності.

On Top