ua ru

Угорщина під тиском Росії припинила реверс газу в Україну, - "Нафтогаз"

Угорщина під тиском Росії припинила реверс газу в Україну.

Угорщина під тиском Росії припинила реверс газу в Україну. Про це йдеться в повідомленні прес-служби компанії "Нафтогаз Україна".

Як повідомляється, 17:55 за київським часом український оператор газотранспортної системи (ГТС) Укртрансгаз отримав по електронній пошті від угорського оператора ГТС FGSZ лист про припинення подачі газу з 19:00 з технічних причин "до подальшого повідомлення".

Це рішення було прийнято угорськими властями після зустрічі голови правління Газпрому Олексія Міллера і прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, яка відбулася у понеділок 22 вересня 2014 р.

Між Укртрансгазом і FGSZ діє контракт, який регулює потік газу між Україною та Угорщиною в обох напрямках. Обидва оператори не мають стандартного договору з'єднання (interconnection agreement), хоча Укртрансгаз неодноразово просив підписати такий договір відповідно до вимог Енергетичного Співтовариства.

FGSZ не змогла надати додаткову інформацію про причини і тривалості перерви ні Укртрансгазу, ні Нафтогазу. За інформацією Нафтогазу, західноєвропейські постачальники газу також не отримали від FGSZ жодного прийнятного пояснення по даній ситуації.

Нафтогаз сподівається, що така раптова зупинка не буде мати ніяких несподіваних наслідків для стабільності української транзитної системи.

Нагадаємо, завтра, 26 вересня, відбудуться тристоронні переговори Україна-Росія-ЄС по газу.