Венеціанська комісія заявила про загрозу дискримінації російської мови в законі про освіту

Венеціанська комісія заявила про загрозу дискримінації російської мови в законі про освіту
Фото: Венеціанська комісія (coe.int)

Питання про можливу дискримінацію викликає "менш сприятливе ставлення" до російської мови

Венеціанська комісія відзначає загрозу дискримінації російської мови в новому законі про освіту в Україні. Про це йдеться у висновках, опублікованих на сайті Ради Європи.

Зокрема, комісія підтвердила, що стаття 7 цього закону забезпечує правову основу для викладання предметів на офіційних мовах ЄС, таких як болгарська, угорська, румунська і польська.

"Однак новий закон не пропонує рішень для мов, які не є офіційними в ЄС, зокрема, для російської, яка є найбільш використовуваною недержавною мовою. Менш сприятливе ставлення до цих мов важко пояснити, воно викликає питання про можливу дискримінацію", - йдеться в документі.

Нагадаємо, раніше Міністерство освіти і науки України повідомляло, що Венеціанська комісія не підтримала позицію Угорщини по українському закону про освіту. Згідно з висновками комісії, мовна стаття підлягає подальшій деталізації.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся