ru ua

Венеціанська комісія розглянула питання про реформу судоустрою в Україні

Венеціанська комісія розглянула питання про реформу судоустрою в Україні і дала оцінку закону "Про судоустрій і статус суддів", що набрав чинності 27 липня 2010 р. У профільному комітеті Верховної Ради України запевнили, що рекомендації комісії не будуть основними при завершенні судової реформи, пише сьогодні "Комерсант-Україна".
Так, під час 84 сесії комісії, яка проходила 16-17 жовтня, секретар комісії Томас Маркерт зазначив, що у його колег склалося дві думки щодо зміни судової системи України. "Висновки Венеціанської комісії неоднозначні", - сказав він.
Т.Маркерт заявив, що комісія "відзначила певний прогрес" у реформуванні українського судового законодавства: "Кілька рекомендацій Венеціанської комісії були прийняті до уваги. Зокрема, поліпшення були зроблені в питанні автоматичного розподілу справ між суддями". У той же час, за словами Т.Маркерт, в підсумковій оцінці закону комісія відзначила низку негативних змін: "Одне з них забирає практично всі повноваження у Верховного суду та знижує його статус до такого рівня, що він вже не може функціонувати нормально". Він також додав, що стурбованість організації викликають деякі положення закону, що стосуються повноважень Вищої ради юстиції (ВРЮ): "Деякі повноваження Вищої ради юстиції, наприклад інспектування судових рішень до їх прийняття і ряд інших, викликають багато питань".
Член Венеціанської комісії Марина Ставнійчук вважає, що Україна повинна імплементувати рекомендації організації. "Вихід з ситуації, що склалася, наступний: необхідно імплементувати всі рекомендації Венеціанської комісії, в тому числі і шляхом проведення конституційної реформи правосуддя", - заявила вона.
У комітеті Верховної Ради з питань правосуддя запевнили, що до висновків Венеціанської комісії "обов'язково прислухаються". "Судова реформа ще повністю не завершена, тому при її доопрацюванні ми будемо враховувати рекомендації в тому числі і Венеціанської комісії. Але це не означає, що вони будуть основоположними - над завершенням реформи працює маса людей і організацій", - заявив член комітету, народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко.