В Австрії стартував саміт щодо кризи біженців

НовиниПолітика    24.09.2016 - 15:35
Фото: у Відні вирішуватимуть долю мігрантів у Європі
Фото: у Відні вирішуватимуть долю мігрантів у Європі

У саміті беруть участь глави держав та урядів із 10 країн, а також керівництво ЄС

У суботу, 24 вересня, у Відні розпочався саміт із вирішення кризи біженців. На запрошення канцлера Австрії Крістіана Керна до австрійської столиці мають прибути глави держав та урядів із 10 країн, зокрема тих, що розташовані уздовж так званого "балканського маршруту", передає DW.

Зокрема очікується, що в зустрічі візьмуть участь канцлер Німеччини Анґела Меркель та президент Європейської Ради Дональд Туск.

Зазначено, що учасники саміту мають обговорити концепцію захисту Шенгенської зони. Крім того, Керн виступає за помітне збільшення допомоги приймаючим країнам.

Як заявив глава австрійського уряду, однією з тем на порядку денному буде також ситуація у Греції. За його словами, грецький уряд ще поки в змозі впоратися із ситуацією, але "тиск посилюватиметься, і до цього слід підготуватися".

Під час останньої подібної зустрічі у Відні, яка проходила у лютому - тоді ще без участі Німеччини та Греції - було ухвалене рішення про закриття "балканського маршруту". Після втілення цієї домовленості значна кількість біженців, яка планувала рухатися далі на Захід, виявилася заблокованою у Греції, наразі значна частина приймаючих таборів там переповнені.

Нагадаємо, за даними Євростату, після помітного скорочення кількості прохачів притулку в ЄС на початку 2016 року їх число знову збільшується. У другому кварталі 2016 року документи про отримання притулку в країнах Євросоюзу подали вже 305 700 осіб.

On Top