Великобританія розглядає питання введення санкцій проти Ірану
Великобританія разом з міжнародними союзниками розглядає заходи для чинення тиску на Іран через розроблювану ним ядерну програму. Про це заявив міністр закордонних справ великої Британії Вільям Хейг, передає ВВС.
"Ірану необхідно змінити напрямок. Ми хотіли б прийти до вирішення на основі переговорів і вже протягували руку миру Ірану знову і знову", - заявив Хейг, виступаючи в парламенті.
"Ми готові до проведення подальших переговорів, але тільки якщо Іран готовий до серйозного обговорення своєї ядерної програми без висунення попередніх умов", - сказав британський міністр.
В іншому випадку, за словами Хейга, Великобританія і її союзники будуть розглядати заходи тиску на Іран.
Нагадаємо, в червні 2010 р. Рада Безпеки ООН проголосувала за введення четвертого раунду міжнародних санкцій відносно Ірану за "ядерний непослух". Переговори з Іраном з питання ядерної програми поки не принесли істотних результатів. Представники "шістки" міжнародних посередників (Росії, США, Франція, Великобританія, Китай і Німеччина) закликають Тегеран відмовитися від програми по збагаченню урану, тоді як Іран продовжує відстоювати своє право розвивати мирні ядерні технології.
Вчора, 8 листопада, Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) заявило, що володіє інформацією, що вказує на проведені випробування Іраном, "які пов'язані з розробкою ядерного вибухового пристрою".