ru ua

Великобританія може почати випуск безстрокових облігацій, - джерела

Великобританія може почати випуск 100-літніх і безстрокових облігацій у спробі зафіксувати поточні низькі ставки заради зниження вартості обслуговування боргу в майбутньому. Про це повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела.

Урядова служба з управління боргом почне консультації на наступному тижні, щоб оцінити попит на сверхдовгострокові облігації і бонди без фіксованого терміну обігу.

Консультації з учасниками боргового ринку і фондами завершаться через три місяці, а перший випуск облігацій нового типу може відбутися в наступному фінансовому році. На даний момент найбільш "довгий" вексель Британії має термін обігу 50 років.

Випуск безстрокових облігацій, що останній раз з'являлися в Британії після Першої світової війни, означає, що вартість обслуговування хоча б частини британського державного боргу залишиться низькою, навіть якщо ставка прибутковості по нових бондах буде рости в майбутньому.

"Мова йде про те, щоб зафіксувати сьогоднішній рівень довіри до уряду і статус "тихої гавані" на майбутнє, - сказало джерело в Міністерстві фінансів. - Нагородою за це стане більш низька ставка за борговими зобов'язаннями платника податків на кілька десятиліть".

Не багато позичальників в даний розміщують облігації зі строком обігу понад 50 років, серед них уряд Мексики і Массачусетський технологічний інститут.

За безстроковими облігаціями позичальник не виплачує капітальну суму і може виплачувати відсотки нескінченно.
Можливість випускати сверхдовгостроковіоблігації дозволить Британії диверсифікувати борговий портфель, середня довжина якого і так становить близько 10 років, почасти завдяки чому Британія зберігає вищий кредитний рейтинг ААА.

Нагадаємо, в лютому 2012 р. Банк Англії збільшив програму "кількісного пом'якшення" до 325 млрд фунтів стерлінгів.