Важливо розвиток громадянського суспільства, а не кандидатура наступного Президента, - Медведчук

П'ятниця 12 квітня 2013 12:30

Важливо розвивати громадянське суспільство, а не битися за президентське крісло. Про це в ефірі радіо «Голос столиці» сказав лідер громадського руху «Український вибір» Віктор Медведчук.

«Референдум - це наповнення реальним змістом мертвою на сьогоднішній день ст. 5 Конституції, яка говорить, що український народ є єдиним джерелом влади в країні. Поки не буде механізму дії цієї статті, політична ситуація в Україні не зміниться: кожний наступний парламент буде гірше попереднього, Президент - аналогічно. В Україні не раз змінювалося державний устрій шляхом конституційних реформ, прийнятих в парламенті, а віз і нині там, значить, треба спробувати щось інше», - сказав Медведчук, пояснивши, що особисто він не претендує ні на які посади.

«Трон - це концентрація влади в одних руках, і сьогодні в Україні саме таке становище. Наша опозиція вважає, що Януковича треба відправити у відставку. У мене теж багато запитань до Президента, але якщо ми оберемо нового, то нічого не зміниться. Вихід є: необхідно повернення до парламентсько-президентської республіки з чітким поділом гілок влади, яку потрібно змусити працювати на користь народу, над якою буде висіти дамоклів меч народного контролю і переобрання в разі недовіри», - підкреслив лідер громадського руху.

Коментуючи ситуацію зі вступом України в Митний союз, Медведчук зазначив: «Якщо до грудня 2014 р. Україна не вступить до Митного союзу, то він введе оборонні заходи, які покладуть край нашим економічним відносинам. Будуть закриті тисячі підприємств. Чи вигідно нам це?».

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся