В.Ющенко підписав зміни до закону про вибори, тому що ВР прийняла документи, необхідні для проведення виборів 30 вересня, - Секретаріат президента.

Причиною, яка спонукала Президента України Віктора Ющенка підписати ухвалені сьогодні Верховною Радою зміни до закону про вибори народних депутатів стало ухвалення парламентом необхідних для проведення дострокових виборів документів. Про це РБК-Україна повідомив заступник глави Секретаріату президента Іван Васюник. "Президент підписав зміни до закону про вибори, і компромісом стало те, що сьогодні ВР прийняла ті необхідні законопроекти і нормативні акти, які дають змогу провести чесні і прозорі дострокові парламентські вибори 30 вересня", - пояснив він. Нагадаємо, що Верховна Рада України прийняла Закон про внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України" та деяких інших законодавчих актів України щодо порядку проведення позачергових виборів до Верховної Ради України та заміщення народних депутатів України, повноваження яких були достроково припинені. За це рішення проголосували 252 народних депутата з 429 присутніх в сесійному залі: від Партії регіонів - 183, від Блоку Юлії Тимошенко - 7, від "Нашої України" - 0, від Соціалістичної партії - 29, від Комуністичної партії - 21 і 12 позафракційних депутатів. Закон прийнятий без поправки, яка забороняє народному депутатові, що добровільно склав свої повноваження, балотуватися і ставати депутатом ВР наступного скликання. Закон передбачає заміну частин 3 та 4 статті 101 Закону України "Про вибори народних депутатів України" 4 частинами, які визначають механізм змін у виборчих списках партії чи блоку партії після проведення виборів, в тому числі виключення з таких списків всіх кандидатів. Закон спрямований на вдосконалення виборчого законодавства, недопущення зловживань при вирішенні питань, пов'язаних з реалізацією політичними партіями (блоками політичних партій) їх прав у виборчому процесі. Пізніше депутати повторно проголосували за цей закон, додавши поправку, згідно з якою форма і вимоги заяви, яка потрібна для того, якщо виборець хоче голосувати удома, встановлюється Центральною виборчою комісією. Як пояснив перший заступник голови ВР Адам Мартинюк, ця поправка була потрібна, щоб Президент підписав ухвалений ВР законопроект.
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся