ua en ru

В.Янукович підписав закон про держпідтримку національної кінематографії.

Президент України Віктор Янукович сьогодні підписав закон "Про внесення змін до закону України "Про кінематографію" та інших законів України щодо підтримки виробництва національних фільмів". Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Прийнятим Верховною Радою 18 лютого законом , зокрема, передбачено, що "фільмокопії та вихідні матеріали фільмів документального характеру, кіноперіодики, творів кіно- та відеолітопису (кіно-, відеодокументи), створені повністю або частково за кошти державного бюджету України, а також фільмокопії фільмів документального характеру, кіноперіодики, творів кіно- та відеолітопису, створені в Україні за кошти юридичних осіб приватної форми власності та фізичних осіб, зберігаються в державному кінофотофоноархіві відповідно до закону".

Під час обговорення народні депутати врахували поправку щодо фінансової підтримки галузі кінематографії. Нею, зокрема, передбачено, що сума витрат на фінансову підтримку кінематографії в державному та місцевих бюджетах виділяється окремим рядком і вносяться до переліку захищених статей видатків загального та спеціального фондів цих бюджетів. Для фінансової підтримки національної кінематографії Кабінет міністрів створює: спеціальний рахунок фінансової підтримки національної кінематографії, який акумулює кошти збору на розвиток національної кінематографії, який є джерелом формування спеціального фонду держбюджету для фінансування виробництва національного фільму на кожен поточний рік у частині доходів; видатків загального та спеціального фондів державного бюджету на державні програми розвитку кінематографії.

Також створюється Рада управління коштами спеціального рахунку фінансової підтримки національної кінематографії. До складу Ради на паритетній основі включаються представники держави (які призначаються Кабінетом міністрів України) і Національної спілки кінематографістів (які обираються (делегуються) у порядку, визначеному статутними документами спілки).

Голова Ради та його заступник обираються на її зборах більшістю від загальної кількості членів ради.

Рада з підтримки національної кінематографії: може утворювати експертні комісії, із включенням до їхнього складу осіб творчих професій, продюсерів, дистриб´юторів та прокатників фільмів, які можуть не бути членами Ради; приймає рішення про фінансування: виробництва, розповсюдження та демонстрування національних фільмів у кіно- , відео мережі та на каналах мовлення й телебачення. Розмір сум, виділених на виробництво одного фільму не може перевищувати 50% вартості його кошторису.

Цей закон також припускає, що суб'єкти кінематографії звільняються від орендної плати за землю.

Крім того, суб'єктом кінематографії, згідно із законом, дозволяється включати в собівартість кінопродукції суму витрат на страхування випуску фільму і отримання фінансових гарантій випуску фільму в розмірі до 10% кошторисної вартості картини.

Закон також передбачає звільнення від сплати ПДВ від реалізації кінопродукції суб'єктом кінематографії і обіг коштів щодо реалізації прав на використання кінопродукції.