ua en ru

В.Онопенко: Призначення нового голови ВАСУ має відбутися на альтернативній основі.

Голова Верховного суду України Василь Онопенко вважає, що призначення нового голови Вищого адміністративного суду України має відбутися на альтернативній основі. Про це йдеться у його листі до Ради суддів адміністративних судів, яка 23 грудня 2009 р. на своєму засіданні розглядатиме питання щодо рекомендації кандидатур на посаду голови Вищого адміністративного суду, повідомляє прес-служба ВСУ.

"Переконаний у тому, що найкращим і для адміністративного судочинства, і для правосуддя загалом було б призначення на посаду голови ВАСУ іншого судді, спроможного забезпечити належну організацію діяльності ВАСУ та розвиток усього адміністративного судочинства на якісно новий рівень. Разом з тим, з повагою ставлячись до позиції Ради суддів адміністративних судів як органу суддівського самоврядування, у разі рекомендації кандидатури О.Пасенюка на посаду голови ВАСУ готовий розглянути її на предмет внесення до Ради суддів України", - заявив В.Онопенко.

Як повідомлялось, 22 грудня 2009 р. спливає передбачений законом строк перебування Олександра Пасенюка на посаді голови ВАСУ. На переконання В.Онопенка, ситуація, що склалася в діяльності ВАСУ, потребує принципово нових підходів до її організації, особливо в частині дотримання вимог закону та ефективного здійснення повноважень керівника цього судового органу.

На думку голови Верховного суду, кандидатами на цю посаду (за умови виявлення відповідного бажання) можуть, зокрема, бути: перший заступник голови ВАСУ Микола Сірош, секретар пленуму ВАСУ Михайло Смокович, голова Ради суддів адміністративних судів Степан Матолич, заступник голови першої судової палати ВАСУ Ольга Кравченко.

В.Онопенко просить Раду суддів адміністративних судів розглянути можливість рекомендації кількох кандидатур на посаду голови Вищого адміністративного суду України, забезпечивши таким чином вирішення цього питання і головою Верховного суду, і Радою суддів України на альтернативній основі.